حاکم دبی، تصاویر خانواده سلطنتی دبی و حقایقی درباره شاهزاده دبی

حاکم دبی، تصاویر خانواده سلطنتی دبی و حقایقی درباره شاهزاده دبی

آل مکتوم شیخ دبی، خانواده سلطنتی دبی چگونه محبوب باقی ماند؟

خانواده آل مکتوم، خانواده اشراف زاده و سلطنتی دبی، توسط رهبر سلطنت شیخ محمد بن رشید آل مکتوم، حاکم دبی رهبری می شود. اگرچه او و خانواده سلطنتی او  در میان ساکنان دبی و امارات متحده عربی محبوب هستند، اما بسیاری از مردم خارج از کشور درباره این خانواده سلطنتی، چیزی جز ثروت غنی آنها چیزی نمی دانند. و اما آنها چگونه به قدرت رسیده و چطور تا این اندازه به محبوب است؟ در طول سفر با تور دبی، حتما جالب است بدانید که چرا اهالی این شهر لوکس، از آل مکتوم و خانواده او به خوبی یاد می کنند.

خانواده آل مکتوم از فرزندان قبایل باستانی بنی یاس در منطقه ای که حالا امارات متحده عربی نام دارد می باشد، این قبایل از قدرتمند ترین و استراتژیک ترین قبایل خانوادگی عربستان بوده و از قبایل مهم در دبی نام می شود.

آل-مکتوم-شیخ-دبی-1

 در سال 1833، حدود 800 تن از اعضای خانواده المکتوم که از خانواده اصلی بنی یاس جدا شده بودند، به امارت و یا منطقه دبی آمدند و خود را به عنوان خانواده حاکم این منطقه منصوب کردند. ای حاکمیت با هیچ گونه مخالفتی مواجه نشد و خانواده آل مکتوم تا کنون دبی را بر عهده گرفته و خود را به عنوان خانواده سلطنتی با عناوین شیخ ثابت کردند . شیخ دبی هم اکنون به عنوان معاون رئیس جمهور امارات متحده و در عین حال به عنوان نخست وزیر و وزیر دفاع خدمت می کند.

آل-مکتوم-شیخ-دبی-2

حاکم کنونی دبی، شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، در سال 1949 متولد شد و بعد از مرگ برادر بزرگترش در سال 2006 به عنوان حاکم دبی برگزیده شد. آل مکتوم سیزدهمین شیخ امارت دبی است و در میان اهالی امارت و دبی همچنان محبوب باقی مانده است. او دبی را طوری مدیریت کرد که حالا دبی به عنوان قدرت برتر در دنیا یاد می شود و با سرمایه گذاری در زیرساخت ها، مدارس، موسسات خیریه و رویدادهای بین المللی اقامت و مهاجرت بیشتری به دبی جذب کرد. علاوه بر این، خانواده او نیز بسیار محبوب هستند، مخصوصا پسر بزرگ او، پرنس حمدان بن محمد آل مکتوم، که توسط طرفداران و دوستان او به عنوان Fazza در اینستاگرام شناخته شده است. 
شیخ محمد بن راشد ال مکتوم 3 بار ازدواج کرده و سه زن دارد، از این رو او فرزندان زیادی دارد. اخیرا همسرش دختر دختر پادشاه اردن، شاهزاده هیا بنت حسین است که یکی از فارغ التحصیلان دانشگاه آکسفورد، یک اسب سوار و از عاشقان مد است.

آل-مکتوم-شیخ-دبی-3

خانواده حاکم دبی محبویت خود را در میان مردم حفظ کرده، با اهالی شهر در شبکه های اجتماعی به طور مرتب ارتباط دارد و در رویداد ها و رستوران های شهر دیده می شوند. آنها را حتی می توان در خیابان های عمومی شهر دید، اگرچه بسیار ثروتمند هستند، اما آنها در میان مردم محبوب باقی می مانند چرا که حلال موضوعات و مشکلات عمومی در دوبی و امارات متحده هستند. بسیاری از مردم منتظر اند ببینند تا دبی چگونه توسط حاکمش بیش از پیش به شهرت می رسد و در دنیا منحصر به فرد می درخشد.

آل-مکتوم-شیخ-دبی-4

آل-مکتوم-شیخ-دبی-5

آل-مکتوم-شیخ-دبی-6

مکان های دیدنی دبی، دیدنی ها و جاذبه های معروف دبی : دیدنی های منحصر به فرد دبی 

معرفی 6 مرکز خرید برتر دبی، محبوب ترین مراکز خرید در دبی  : مراکز خرید بزرگ دبی 

10 حقیقت باور نکردنی درباره جزیره پالم جمیرا : جمیرا و راز های پنهان آن در دبی