نباید ها در سفر به دبی، 13 کاری که نباید در دبی انجام داد

نباید ها در سفر به دبی، 13 کاری که نباید در دبی انجام داد

13 چیز که هرگز نباید در دبی انجام دهید، راهنمای سفر به دبی 

اگر قصد سفر  با یکی از تور های مسافرتی نظیر  تور دبی و یا حتی به کشور پربازدیدی هماننده  تایلند و دیگر کشور های توریستی و پر بازدید را دارید، توصیه می کنیم پیش از خرید بلیط و سفر به آن کشور از باید ها و نباید های آن کشور مطلع گردید. شما به عنوان یک توریست خارجی می بایست با فرهنگ، قوانین و سنت های کشور میزبان آشنا باشید و آنها را دنبال کنید. حال اگر برای سفر به دبی آماده می شوید و قصد سفر به این شهر لوکس و دیدنی را دارید،  با نباید های دبی آشنا شوید تا در حین گشت و گذار در اماکن  دیدنی دبی، سفری به یاد ماندنی بدون اتفاقی غیر منتظره را تجربه کنید. دبی دارای قوانین و فرهنگ منحصر به فردیست که ممکن است برای برخی شاید آنچنان که بایست آشنا نباشد. در ادامه با کار هایی که توریستان نباید هرگز در دبی مرتکب شوند آشنا می شوید، با دیریم دبی همراه باشید:

13 نکته که نباید در سفر به دبی انجام داد، نباید های سفر به دبی :

نوشیدن الکل در اجتماع دبی :

اگر چه در طول سفر با تور دبی بار و کلاب های زیادی در سطح شهر الکل سرو می کنند، اما قانون ننوشیدن الکل در جامعه و مکان های عمومی دبی بسیار جدی و مهم است و این شاید اولین و مهم ترین اخطار ما باید ها و نباید های  دبی محسوب می شود. در هر سالن و مکانی که نوشیدنی های الکلی به فروش نمی رسد، نوشیدن الکل نیز مجاز نیست. این بدین معناست که به همراه داشتن نوشیدنی های الکلی در کنار ساحل و نوشیدن آن هنگام پیاده روی در سواحل و یا خیابان های دبی ممنوع است. و اما اگر در طول سفر به دبی می خواهید از مشروبات الکلی استفاده کنید، باید به دنبال مکان های به خصوص و مجاز برای مصرف الکل در سطح شهر باشید.

2.عکس گرفتن از اهالی و مردم دبی 

عکاسی و عکس گرفتن از مردم و اهالی دبی بدون کسب اجازه و رضایت، در امارت متحده عربی یک جنایت محسوب می شود. این بدین معناست که عکس گرفتن از غریبه ها در دبی، برای شما مجازات و جریمه ای به همراه خواهد داست، جریمه این جرم در دبی 500 هزار درهم و مجازات اش 6 ماه زندان است. لازم به ذکر است که این عکاسی ناخاسته اگر از یک فرد خانم باشد، وضع بدتر خواهد بود. 

3.خوردن و نوشیدن در ماه رمضان 

در طول ماه مبارک رمضان، مسلمانان دبی از اذان ظهر تا غروب آفتاب روزه می گیرند. به عنوان احترام، بیشتر رستوران ها در های خود را می بنداند و پرده ها را به پایین می کشند. نوشیدن، خوردن، جویدت آدامس و حتی کشیدن سیگار در مکان های عمومی در این طول ماه مبارک رمضان شدیدا ممنوع است و به قدری نا پسند است که ممکن است روزه خوار را در دردسر بیاندازد. البته این قانون شامل خانم های باردار و بچه ها نمی شود. بنابر این در طول ماه مبارک رمضان در دبی همانند کشور خودمان خوردن و آشامیدن ممنوع است. 

9 رستوران برتر دبی را بشناسید، معرفی بهترین رستوران های دبی  : 9 رستوران برتر در دبی

4.خرید اجناس جعلی در دبی

وقتی گفته می شود توریستات هیچ جنس جعلی و قلابی را نباید در دبی بخراند، این یک شوخی و دروغ نیست. در طول سفر با تور دبی، اگر از بازار های سنتی دبی نظیر بازار ادویه و بازار طلا دبی دیدن می کنید، هرگز از افرادی که اجناس مارک و برند را در قیمت ارزان به شما پیشنهاد می کنند نخرید، تنها آنها را رد کنید و به مسیر مستقیم خود ادامه دهید. خرید جنس جعلی و خرید از مکان های غیر قانونی  در دبی ممکن است شما را به دردسری جدی بیاندازد. در بازار های سنتی امکان وقوع چنین اتفاقی ممکن است، افرادی ممکن است به شما اصرار کنند تا از ساعت و یا گوشواره ای برند در قیمتی پایین خرید کنید، در این حالت اصلا نیاستید و آنها را رد کنید. 

5.شایعه پراکنی در دبی

این اتفاق ممکن است به صورت کامل ناخاسته و غیر منتظره باشد، اما بهتر است بدانید که پخش کردن شایعات در دبی ممنوع است، به خصوص زمانیکه شایعات به صورت آنلاین بین مردم ارسال شود. ارسال و انتقال شایعات غلط در شبکه اجتماعی مجازات سنگینی دارد و می تواند شما را تا 3 سال به زندان بیاندازد و تا یک میلیون درهم جریمه نقدی کند. در مجموع، در طول سفر با تور دبی با اتفاقاتی که در شهر می گذرد کاری نداشته باشید و تنها از سفر خود و تماشای دیدنی های مشهور دبی لذت ببرید. 

نکاتی که پیش از سفر با تور دبی باید بخوانید تا بدانید : 10 نکته که پیش از سفر به دبی باید بدانید

6.نمایش عشق در خیابان های دبی

اگر چه دبی مقصدی مطلوب و ایده آل برای گذراندن سفر ماه عسل است، اما در اماکن عمومی زوجین جوان می بایست مراقب روابط خود باشند و در خیابان عشق را به نمایش نگذارند. حتی بغل کردن جنس مخالف در خیابان،  بار ها و کلاب ها نیز ممنوع است. 

7.توهین به اهالی و مردم دبی 

گفتن و دروغ و بی احترامی به مردم دبی ممنوع است. استفاده از کلمات توهین آمیز و فریب کارانه نه تنها از نظر اخلاقی کایر اشتباه است، بلکه می تواند توریستان را به دردسر بزرگی که حتی فکراش را هم نمی کنند بیاندازد. این توهین می تواند یک حرکت تهاجمی باشد و یا حرکتی با دست. بنا بر این در طول سفر با تور دبی سعی کنید آرامش خود را حفظ کنید و در طول سفر به اهالی احترام بگذارید. 

8.عکس گرفتن از ماشین تصادفی، ساختمان های حکومتی، تاسیسات نظامی و..

برای عکاسی در دبی، لنر دوربین خود را تنها رو به جاذبه های توریستی و مکان های دیدنی دبی بگیرید و عکسی خلاف قوانین دبی نگیرید. با وجود مکان های دیدنی منحصر به فرد دبی، نیازی به عکاسی از ماشین تصادفی، تجهیزات و تاسیسیات حکومتی حتی هواپیمای دبی نیست. در طول سفر با تور دبی،  توریستان باید مراقب مراقب آنچه که لنر دوربینشان شکار می کند باشند، نگذارید یک عکس ساده از سک ساختمان حکومتی و یا تاسیسات نظامی سفر شما به دبی را خراب کند، در دبی سوژه های بسیار جذاب تری برای عکاسی در انتظار شما خواهد بود. 

بهترین مکان های دیدنی دبی برای گرفتن عکس سلفی : سوژه های عکاسی دبی

9.اختلال در جامعه دبی 

ایجاد اختلال و آشوب در دبی نیز همانند دیگر کشور ها ممنوع است و با آن به شدت برخورد می شود. از چیز هایی که در جامعه دبی اختلال محسوب می شوند می توان به : مست کردن در اماکا عمومی، پلی کردن آهنک با صدای بلند در خیابان ها و رقصیدن در خیابان اشاره کرد. در طول سفر با تور دبی قوانین به عنوات یک توریست به قوانین احترام بگذارید و موجب اختلال در سطح شهر نشوید. 

10.به همراه داشتن دارو های بدون نسخه

به همراه آوردن دارو به دبی واقعا به همین سادگی نیست، پیش از آنکه داروی نصرفی خود را در ساک بگذارید باید تجویز دکتر خود را در کیف خود بگذارید. علاوه بر این، نسخه می بایست به زبان انگیلیسی باشد تا ماموران فرودگاه بتوانند از صحت آن مطلع گردند. توریستان تور دبی با به همراه داشتن دارو های ممنوعه به دبی می توانند دچار دردسر و مشکلات جدی شوند. بنابر این، اگر مجبور به مصرف داروی به خصوصی هستید، پیش از سفر به دبی توصیه می کنیم تا نسخه پزشک خود را به سفارت دبی در ایران نشان دهید و کسب تکلیف کنید تا در فرودگاه دبی مشکلی سفر شما را مختل نکند. 

11.مصرف مواد مخدر در دبی

خوب این قانون واضح و بر همگان مبراست، مشخص است که در شهری که مصرف دارو های پزشک سختگیرانه کنترل می شود، کسی اجازه مصرف مواد مخدر را نداشته باشد. مصرف و حمل هرگونه مواد مخدر در دبی ممنوع و مجازاتی سنگین در پیش دارد. توریستان تور دبی برای ورود به این شهر می بایست درگیر مصرف دارو و مواد مخدر نباشند، در غیر این صورت توریستان به زندان خواهند اُفتاد و تبعید خواهند شد. 

12.بی احترامی به مذهب و فرهنگ دبی 

جای تعجبی نیست که به هنگام بازدید از یک کشور خارجی، توریستان می بایست به مذهب و فرهنگ آن ناحیه احترام بگذارند. با این حال، مردم همچنان عادت دارند تا در زمانیکه حرف از سیاست و مذهب می شود اظهار نظر کنند، به شما توصیه می کنیم که در دبی این عادت بد را از خود دور کنید و از بحث های سیاسی و مذهبی به دور باشید. در طول سفر به تور دبی، اهالی دبی به شما احترام خواهند گذاشت و شما هم می بایست به افکار، مذهب و آیین اهالی دبی احترام بگذارید. به طور خلاصه، باید بدانید که شما در دبی مسافرید و می بایست شایسه رفتار کنید. 

13.پوشیدن لباس های ناپسند در دبی

اگرچه قوانین لباس پوشیدن در دبی از امارات متفاوت است، اما دبی نیز قوانین به خصوص لباس خود را دارد. در طول سفر با تور دبی می بیست به نحوه پوشش خود دقت کنید، پیش از آنکه راهی بازدید از مکان دیدنی معروف دبی شوید، به نوع پوشش مناسب خود نیز فکر کنید. اگر به بازدید نقاط قدیمی و مذهبی دبی می روید، به عنوان احترام لباسی انتخاب کنید که شانه ها و زانو هایتان را بپوشاند و یقه بسته ای داشته باشد. پوشیدن لباس استخر و مایو در کنار ساحل مجاز است، اما هنگامی که می خواهید از مساجد دبی دیدن کنید می بایست ساده تر و پوشیده تر لباس بپوشید. به هنگام گشت و گذار در مراکز خرید دبی نیز به شما توصیه می کنیم تا همانند اهالی دبی لباس بر تن کنید و  هم رنگ جامعه باشید. 

از تفریحات و دیدنی های رایگان دبی با خبرید؟ : رایگان در دبی تفریح کنید 

کلمات پرکاربرد عربی در سفر دبی  : کلمات کاربردی عربی در خرید و هتل

حاکم دبی، تصاویر خانواده سلطنتی دبی و حقایقی درباره شاهزاده دبی  : آل مکتوم شیخ دبی