مارینا دبی، لذت قایق سواری در مارینا دبی

مارینا دبی، لذت قایق سواری در مارینا دبی

مارینا دبی، راهنمای تفریح در مارینا دبی - قایق سواری در مارینا دبی 

چیزهای زیادی درباره دبی به گوشمان خورده است، همیشه دبی به عنوان مهم ترین مرکز اقتصادی در نواحی شرقی شناخته شده و هزاران نفر از سراسر دنیا در این شهر مدرن امارت مشغول به کار اند، حتی برخی از ما دوستانی در دبی داریم که سالهاست در دبی و یا اطراف دبی مشغول به کار اند و زندگی می کنند. تا زمانی که به دبی سفر نکنید، متوجه محبوبیت و شهرت دبی، این شهر لوکس در میان گردشگران نخواهید شد.

دبی به عنوان یک مقصد گردشگری محل تفریحات و جاذبه های زیادی برای مسافران است. اما اگر می خواهید در عرض یک الی دو روز قشنگ ترین و جذاب ترین تفریح  دبی را تجربه کنید، حتما به برج خلیفه بروید. بالا رفتن از برج خلیفه دبی، بلند ترین آسمان خراش  دنیا، یکی از جاذبه های منحصریست که تنها در تور دبی می توانید آن را تجربه کنید. تماشای دریای نیلگون، شهر لوکس دبی و از طرفی دیگر صحرای طلایی دبی صحنه ایست که تا مدت ها در ذهن شما باقی خواهد ماند.
از دیگر تفریحاتی که باید در دبی انجام داد و شدیدا توصیه می شود " قایق سواری در مارینا دبی " است.

مارینا دبی و تفریح محبوب آن در دبی

قایق سواری در مارینا دبی بی اغراق از جذاب ترین و خواستنی ترین تفریحات دبی است و پتانسیل این را دارد که سفر شما به دبی را به تنهایی کامل کند. بعد از قایق سواری در مارینا دبی، حتما متحیر خواهید ماند و دبی را از دیگر مقاصد گردشگری متمایز خواهید دید. جایی که هوایی تازه را حس خواهید کرد و از تماشاس نمایی از برج ها، شاهکارهای دیدنی دست بشر لذت خواهید برد.

چطور در مارینا دبی قایف سواری کنیم ؟

در دبی 2 راه برای لذت بردن از تجربه قایف سواری در مارینا را دارید، 1. از قایق های مسافربری دبی -  Dubai ferry استفاده کنید و یا 2. به تورهای قایق سواری دبی ملحق شوید.

زمان مناسب قایق سواری در مارینا دبی

قایف سواری دبی از بهترین تجربه های سفر با تور دبی است، پیش از طلوع آفتاب بهترین زمان برای انتخاب به منظور قایق سواری است، شاهد طلوع زیبای آفتاب باشید، هوای خنک و تمیز دبی را استشمام کنید و شهر دبی را خالی هیاهو ببینید.
قایق سواری با قایق های مسافربری دبی
هزینه قایق سواری با قایق های مسافربری (Ferry) ارزان تر از راه دوم است، قایق های نسافر بری دبی بسیار مدرن، راحت، تمیز و به اندازه کافی بزرگ هستند. هر قایق مسافربری جیزی حدود 100 مسافر را در خود جای می دهد و مسافران از مناظر نفسگیر در دبی لذت ببرند.
قایق های مسافر بری دبی را می توانید در ترمینال ها پیدا کنید، 5 ترمینال آبی دبی به این شرح اند :
 مارینا دبی - Dubai Marina
ال غبی به دبی - Al Ghubaiba
ایستگاه کانال دبی - Dubai Canal Station
الجدف - Al Jadaf
ایستگاه خیابان شیخ زاید - Sheikh Zayed Road Station
جدید ترین ایستگاه، ایستگاه ایستگاه کانال دبی - Dubai Canal Station است که در سال 2016 ساخت آن کامل شد. 
برای اینکه گردشگران و مسافران قایق های سواری از مناظر و لذت سفر بیشتر استفاده کنند، قایق سواری برای توریستان زمان بندی شده است تا زمانی کوتاه در قایق بمانند و مدت طولانی تر  مناظر را تماشا کنند.

برنامه زمانی کلی قایق سواری دبی بدین شرح است :

 از ایستگاه ال غبی به دبی - Al Ghubaiba به سمت منطقه مصری دبی  ( معمولا در ساعت 3 ظهر )
از مارینه دبی – Marina Dubai به برج العرب – Burj Al Arab ( معمولا در ساعت 3 ظهر )
از ایستگاه ال غبی به دبی - Al Ghubaiba به سمت ساحل جمیرا ( معمولا در ساعت 5 بعد از ظهر )
از دبی مارینا به آتلانتیس ( معمولا در ساعت 5 بعد از ظهر )
جدا از این برنامه ها می توانید از قایق سواری غروب آفتاب را انتخاب کنید که در ساعت 6.30 بعد از ظهر از مارینا مال به سمت ایستگاه ال غبی به دبی - Al Ghubaiba حرکت می کند.
هزینه قایق سوار یاز مارینا دبی به ال غبی به و یا برعکس  50 درهم است و به مدت 1 ساعت می باشد.
برای رزرو کردن بلیط قایق سواری نیاز به رزرو از یک روز قبل نیست، اما از یک ساعت قبل برای تهیه بلیط در مارینا دبی حاضر شوید.