موزه معروف گوگنهایم و لوور در ابوظبی

از ۱۵۲ رای

افتتاح شعبه موزه معروف گوگنهایم و لوور در ابوظبی

دبی که به معماری شگفت انگیز و دست سازه های منحصر به فردش مشهور و معروف است، این بار قرار است شعبه دوم موزه معروف جهان را در دل خود در جزیره السعدیات دبی جای دهد. جزیره السعدیات یکی از بزرگترین پروژه های معماری دبی را به خود اختصاص داده است. در طول سفر با تور دبی  در کنار بازدید از مکان های دیدنی مشهور دبی، شاهد یکی از مدرن ترین و عجیب ترین معماری های جهان خواهید بود.

معرفی شعبه اول موزه گوگنهایم نیویورک 

سولومون ر. گوگنهایم در سال 1937 موزه گوگنهایم را به منظور نمایش نقاشی های None-objective را تاسیس کرد و در سال 1939 باز گشایی شد. وجود کار های هنری از بزرگان و اساتید بزرگ هنر نظیر : واسیلی کانیندسکی، رودلف بوئر، آلیس میسون، اتو نبل و رولف اسکارلت توجه بسیاری از بازدیدکنندگان را به خود جلب کرد. در اوایل دهه 1940 نیاز به یک ساهتمان دائمی به منظور نمایش مجموعه هنری گوگنهایم مشهود شد و در سال 1943 معمار مشهور فرانک لوید رایت، مسئل طراحی یک موزه در شهر نیویورک شد.  موزه سولومون ر. گوگنهایم در 21 اکتبر 1959 افتتاح شد.

موزه گوگنهایم در شهر بیلبائوو اسپانیا، ابوظبی، ونیز و برلین نیز شعبه دارد، این موزه با معماری دایره ای شکل خود توانسته است به عنوان یکی از جاذبه های توریستی شهر نیویورک شناخته شود.

کالکشن ها و مجموعه های موزه گوگنهایم:

مجموعه پگی گوگنهایم
نقاشی و مجسمه سازی سورئالیستی
مجموعه امپرسیونیست Justin K. Thannhauser
مینیمالیست آمریکایی
هنر پس از مینیمالیستی
 مجموعه هنر محیط زیست و هنر مفهومی

معرفی موزه لوور فرانسه

موزه لوور یکی از غنی ترین و پربازدیدترین موزه های جهان است که همه در هر رده سنی نام موزه لوور فرانسه را شنیده اند. از جمله معروف ترین آثار نگهداری شده در موزه لوور که شهرت جهانی دارند شامل مونالیزا (لئوناردو داوینچی)، بانوی صخره‌ها (لئوناردو داوینچی)، لوح حمورابی، گاو بالدار آشوری، لوح پیروزی نارام سین، نقش برجسته‌های آشوری، ظروف گلی آشوری، بخش‌های قابل توجهی از تخت جمشید، بز بالدار طلایی(هخامنشی)، کاتب نشسته(سقاره-مصر) ، ونوس میلو اشاره کرد.

طراحی ساختمان جدید موزه لوور در دبی که به شکل شناور طراحی شده است توسط معمار برجسته فرانسوی "ژان نوول" (Jean Nouvel) در سال 2008 انجام شده است.

ارسال نظر