برج خلیفه دبی، چطور به برج خلیفه دبی برویم

برج خلیفه دبی، چطور به برج خلیفه دبی برویم

برج خلیفه دبی کجاست؟ بهترین مسیر برای بازدید از برج خلیفه دبی

دبی از آن دسته از مکان های توریستی است که بازدید از آن هیجان و شور و ذوق هرکسی را به وجد می آورد تا سفری چند روزه با تور دبی را تجربه کنند.در طول سفر با تور دبی مکان های دیدنی زیبا و متنوعی در انتظار شما خواهد بود، اما بی اغراق یکی از نفس گیرترین جاذبه های دبی، برج مشهور خلیفه دبی است.

برج خلیفه به طور خلاصه بلند ترین برج ساخته شده و دست سازه بشر در دنیاست. بیشتر توریستان پیش از اینکه عازم سفر با تور دبی شوند، اطلاعات کامل و لازمی درباره برج خلیفه دبی کسب می کنند و یا حتی برای حصول اطمینان از دست ندادن  برج خلیفه، بلیط بازدید از این برج را از پیش سفر به صورت آنلاین رزرو می کنند. برج خلیفه یکی از حتمی ترین برنامه های سفر هر توریست خوش ذوق و خوش سلیقه ایست. بعد از خرید بلیط برج خلیفه در تاریخ و زمان مورد نظر، حال می بایست بفهمید که چطورمی توانید از هتل یا محل اقامت خود به برج خلیفه برسید.

در طول سفر به دبی برنامه ریزی و استفاده درست از زمان از اهمیت خاص و ویژه ای برخوردار است که می بایست به آن توجه کرد، از این رو، مراقب گیر کردن در ترافیک های سنگین دبی باشید و مسیرها را هوشمندانه انتخاب کنید. محل اقامتتان می تواند شما را در رسیدن به مکان ها دیدنی دبی جلو بیاندازد و یا شما را ساعت ها درگیر ترافیک کند.  در ادامه شما را با بهترین مسیر برای بازدید از برج خلیفه دبی آشنا خواهیم کرد :

چطور به برج خلیفه دبی بروم ؟

1.اول از همه پرواز شما به دبی است، پس از اینکه پرواز شما در دبی به زمین نشست به وسیله یکی از وسایل عمومی، تاکسی، ترین یا ... به سوی محل اقامت یا هتل رزروی خود بروید. به شما توصیه می کنیم برای کاهش هزینه های اظافی و صرفه جویی در هزینه های رفت و آمد، در هتل های نزدیک به ایستگاه های مترو اقامت کنید.

2.بیشتر توریستان به محض رسیدن خود به دبی، به بازدید از برج خلیفه نمی روند و این کاری عقلانی نیز هست. بهتر است بلیط یا تیکت برج خلیفه را از پیش به صورت آنلاین رزرو کنید، از بلیط رزرو شده پرینت بگیرید و اولین شب را در هتل اقامت خود صبح کنید.  صبح، پر انرژی به دور از تایم شلوغی برج خلیفه، عازم بازدید این برج زیبا شوید.

3.جوری برنامه ریزی کنید که 30 الی 45 دقیقه پیش از زمان رزروی بازدید به برج برسید، در غیر این صورت، در صف طولانی از بازدید کنندگان خواهید ماند.

4.از هتل محل اقامتتان در دبی دو راه برای رسیدن به برج خلیفه دارید :

الف – از هتل یک تاکسی به برج خلیفه کرایه کنید

ب – سوار مترو (MRT) دبی شوید و به سوی برج خلیفه بروید

انتخاب بین این تاکسی و مترو به چند فاکتور بستگی دارد. اگر در هتلی اقامت دارید که نزدیک به ایستگاه مترو دبی نیست و یا در صورتی که می خواهید همراه با چند نفر دیگر به بازدید از برج خلیفه بروید کرایه تاکسی در برخی از حالات برای شما بهتر خوهد بود. البته میزان ترافیک مسیر را نیز می بایست پیش از حرکت چک کنید.
در غیر این صورت برای بازدید از برج خلیفه، بلیط یک روزه مترو دبی را خریداری کنید. استفاده از مترو بسیار ارزان تر از تاکسی است و دارا مزایای دیگری نیز می باشد. رهایی از ترافیک خیابان ها از مزایای دیگر استفاده از مترو می باشد که می تواند شما را ساعت ها جلو بیاندازد. در صورتی که از مترو استفاده می کنید، در هر زمانی که باشید لازم نیست نگران ترافیک سنگین خیابان ها باشید.

بعد از بازدید از برج خلیفه، از بلیط یک روزه مترو خود می توانید برای برگشت و گشت و گذار در سطح شهر بدون پرداخت هزینه ای استفاده کنید، این در حالیست که با تاکسی برای مسیر برگشت نیز متحمل هزینه کرایه خواهید شد.

5.اگرمترو را برای بازدید از برج خلیفه انتخاب کردید، بقیه راه آسان است. تنها کافیست به ایستگاه مترو با نام " Burj Khalifa" بروید. از لحاظ جغرافیایی این ایستگاه در مرکز دبی قرار دارد  و در لاین قرمز رنگ مسیر مترو دبی واقع شده است.

6.اگرمترو را برای بازدید از برج خلیفه انتخاب کردید، بقیه راه آسان است. تنها کافیست به ایستگاه مترو با نام " Burj Khalifa" بروید. از لحاظ جغرافیایی این ایستگاه در مرکز دبی در لاین قرمز رنگ مسیر مترو دبی واقع شده است.

اگر نمی توانید پیاده روی طولانی داشته باشید، باز هم جای نگرانی نیست می توانید از walkalators استفاد کنید و به راحتی به برج خلیفه برسید.

7.پیاده رو ایستگاه مترو تا برج خلیفه شما را به سوی دبی مال هدایت خواهد کرد. مسیر به گونه ای طراحی شده است که شما برای بازدید از برج خلیفه  مجبور به گذر ازمرکز خرید دبی مال، بزرگ ترین مرکز خرید دنیا، خواهید بود.

8.اگر پیش از ساعت 10 صبح به بازدید از برج خلیفه می روید، خواهید دید که همه مغازه ها بسته هستند. بعد از تقریبا 10 دقیقه پیاده روی داخل دبی مال، به ورودی برج خلیفه خواهید رسید.

9.به محض اینکه به ورودی برج خلیفه رسیدید منتظر بهترین تجربه عمرتان شوید و در صف ورود بیاستید .

این مقاله راهنمای مرحله به مرحله  مسیر از هتل محل اقامتتان تا برج خلیفه دبی است که طبق آخرین تجربه  سفر ما به دبی تنظیم گردیده است.