دبی، چطور دبی شد، 1 راز شوکه کننده درباره ثروت دبی

دبی، چطور دبی شد، 1 راز شوکه کننده درباره ثروت دبی

دبی کی ؟ کجا و چطور ثروتمند شد ؟ یک حقیقت شوکه کننده درباره دبی

تور دبی، سفری به تاریخ دبی - دبی، شهر تضاد هاست، تلفیقی از شهر جدید و قدیم، شهری که به ثروت فضایی خود شهرت دارد. شهری که همه ساله تعداد زیادی توریست را به خود جلب می کند و جلب کرده است. امروزه مردم به سادگی ثروت دبی را باور دارند و می دانند که این شهر، شهر ثروتمندان است. اگر قصد سفر با تور دبی را دارید، جالب است بدانید که این شهر چطور به شهری ثروتمند تبدیل شد، یا بهتر بگوییم دبی چطور دبی شد. مسلما این همه ثروت یک شبه و یک روزه نصیب دبی نشده و رازی بر پس آن است که باعث شده تا دبی شهر منحصر به فردترین دیدنی ها و بزرگ ترین مراکز خرید دنیا شود. 

دبی-تاریخچه-دبی-ثروت-دبی-1

دبی چطور دبی شد ؟ دبی چگونه به ثروتی بی انتها رسید !

با توجه به تاریخ پیچیده و رنگا رنگ دبی، توریستان تور دبی می توانند علت ثروت و منحصر به فرد بودن دبی را در مقایسه با دیگر شهر های ثروتمند دنیا متوجه شوند.
پیش از آن که دبی به چنین شهر پر زرق و برقی تبدیل شود، روستای ماهیگیران بود. از سال 1770 دبی محلی برای سکنی ماهیگیران و صیادان مروارید بود. لازم به ذکر است که باستان شناسان بر این عقیده اند که شهرت خاک این منطقه که الان دبی نامیده می شود نه به ده های اخیر بلکه به قرن های پیش، به قرن 3 میلادی برمی گردد.  با این حال، از سال 1770، زمانیکه روستای ساده ماهیگیران آرام آرام شروع به شکل گرفتن گرفت، مردم به دلیل مروارید های نهفته در آب های این منطقه به محدوده ساحلی دبی هجوم آوردند. مروارید و تجارتی که مروارید در پس از آن به این شهر آورد، اولین سکوی پرش دبی به سوی آیده روشن این شهر بود.

دبی-تاریخچه-دبی-ثروت-دبی-2

پس از اینکه خانواده حاکم دبی، خانواده سلطنتی دبی ، خانواده آل مکتوم در این شهر ساکن شد، دبی به یک شهر تجاری داخلی و بین المللی تبدیل شد.

نفت سپس در سال 1966 پیدا شد و با پیدایش نفت دبی به ثروت های غیرقابل تصوری متصل و به شهری فوق مدرن تبدیل شد. با فروش اولین کشتی نفت در سال 1969 و استقرار دولت ملت امارات متحده عربی بعد از استقلال از بریتانیا در 1971، دبی به طور مستقل و قوی به عنوان یک نیروی مورد نیاز در جامعه بین المللی مورد استفاده قرار گرفت. 

خوب چرا دبی به این اندازه ثروتمند است ؟ بله درست است پیدایش نفت و مانور استراتژیک خانواده سلطنتی آل مکتوم مهم بود، اما نوآوری، تعهد به مدرنیته و خلاقیت انسانی، جذب کارآفرینان، کسب و کارها، سرمایه گذاران و مهاجران کمک کرد تا دبی به شهری اینچنین ثروتمند بدیل گشت. البته فراموش نشود که در آغاز صید مروارید و سنت قوی بود که زمینه را برای دبی فراهم کرد، بی شک بدون آنها دبی حال دبی امروزی نبود. 

فاکتورهای زیادی بر ثروت دبی دخیل بود و اگر علت تبدیل دبی به شهری ثروتمند را جویا شوید خواهید دید که علت تنها پیدایش بمبی به نام نفت در دبی نبوده است ( اگر چه که نفت نقش مهمی در دبی داشته اما تنها دلیل ثروت دبی نبوده ).  تاریخچه طولای دبی در تجارت، نوآوری مردم ساحلی و محلی دبی و  تعهد به پیشرفت و جذب سرمایه گذاران از دیگر عوامل مهم بر جذب ثروت در این شهر شده است. 

دبی-تاریخچه-دبی-ثروت-دبی-3

بنا بر این، دفعه بعد که خواستید از شهر لوکس و مدرن دبی دیدن کنید و با یکی از تورهای ارزان دبی، به این شهر سفر کنید، زحمت و تلاش استمراری مردم را به یاد آورید که چطور دبی را به شهری بزرگ و مثال نزدنی تبدیل کرد.

 در ادامه با 10 حقیقت باور نکردنی درباره جزیره پالم جمیرا آشنا شوید : حقایق باورنکردنی جزیره پالم جمیرا دبی