10 حقیقت شوکه کننده دبی در جزیره پالم جمیرا دبی

10 حقیقت شوکه کننده دبی در جزیره پالم جمیرا دبی

حقایق شوکه کننده دبی در جزیره جمیرا، جمیرا و حقیقتی باورنکردنی در آن

پالم جمیرا و پالم شیخ علی، دو جزیره مصنوعی در سواحل دبی هستند که توریستان زیادی از سرتاسر دنیا را جذب زیبایی و معماری خارق العاده خود کرده اند، این جزیره مصنوعی در لیست مکان های دیدنی مشهوریست که در طول سفر با تور دبی حتما متوجه محبوبیت آن خواهید شد. در دبی این دو جزیره مصنوعی از مهم ترین مقاصد لوکس و دیدنی دبی محسوب می شوند. در واقع جزیره پالم را می توان از بی مانند ترین جاذبه هایی خواند که در هر شهر توسعه یافته ای نمی توان مثل ان را دید. از ویژگی های جزیره پالم جمیرا می توان به برترین هتل های شهر، اسکله، ویلا های رو به ساحل حیرت انگیز، بهترین رستوران ها، مارینا، پارک های آبی و مراکز خرید اشاره کرد. 

این جزیره مصنوعی مساحتی نزدیک بر 7 میلیون متر مربع دارد و از حیرت انگیزترین دست سازه های بشر در دنیاست که از 3 جزیره تشکیل شده است: پالم جمیرا، پالم جابل علی و پالم دیره دبی. جزیره پالم در حال حاضر بزرگ ترین جزیره دست ساز بشر در دنیاست. 

جدا از همه اینها، حقایق مختلف جالبی پشت این جزیره مصنوعی پنهان شده که آن را به یکی از مکان های تفریحی معروف در دنیا بدیل کرده است :

10 حقیقت باورنکردنی دبی در جزیره پالم جمیرا :

1.حتما حیرت زده خواهید شد اگر بفمید که برای ساخت جزیره مصنوعی زیبای جمیرا بیش از 100 تحقیق و بررسی انجام شد تا در نهایت بتوان رویای جزیره مصنوعی را به واقعیت تبدیل کرد. نقشه جزیره پالم دبی با دقت توسط متخصصی مهندسی، تکنولوژی ریخته و برنامه ریزی شد. پیش از ساخت جزیره حتی بر روی طراحی، حمل و نقل و ارتباطات بر روی جزیره تحقیقات دقیقی صورت گرفت. علاوه بر این، پیش از ساخت، سنگ و ماسه های کف اقیانوس نیز مورد آزمایش قرار گرفت تا از استقامت جزیره در زیر آب اطمینان حاصل گردد.

2.در هیچ کجای دنیا جزیره ای همانند جزیره پالم دبی نمی توان دید. معماری و طراحی منحصر به فرد جزیره چشم هر بیننده ای را به خود جلب می کند. جزیره پالم، مجموعه ای از چند جزیره به هم وصل شده است و از بالا شبیه به درخت نخلی بزرگ پدیدار است.

3.برای یقین پیدا کردن از اثبات و استقامت فرم ساختمان جزیره در زیر آب، چند غواص حرفه ای و متخصص مرتب جزیره را زیر نظر دارند.

4. به علت بزرگی و طراحی منحصر به فرد جزیره، جزیره پالم دبی در لیست تعداد محدود جزایریست که آن را حتی در فضا هم بر روی زمین می توان دید. از دیگر دست سازه دست بشر که بنای آن از فضا بر روی زمین پدیدار است، دیوار برلین می باشد. 

5. جالب است بدانید که جزیره پالم از مکان های دیدنی مهم دبی، 60 کیلومتر خط ساحلی را به هم وصل می کند، این به تنهایی واقعا شگفت انگیز است. 

6.به دلیل اینکه بتوان جزیره را با درختان نخل مزین و زیبا کرد، 12 هزار درخت نخل در جزیره کاشته و نگهداری شد.

7. قسمتی از طراحی جزیره زیبای پالم قسمت هلالی است که دور تا دور جزیره را در بر گرفته، این هلال درواقع یک محافظ و موج شکن در برابر موج های بزرگ در روز های طوفانیست و نقش محافظت از جزیره را ایفا می کند. به منظور افزایش اقامت این موج شکن در ساخت آن از ماسه، فیبر Geotextile  و سنگ های بزرگ و کوچک استفاده شده است.

8. برای کمک به اقامت بازدیدکنندگان و توریستان تور دبی، هتل ها و محل های اقامتی زیادی در جزیره ساخته شده است از هتل های لوکس و گران قیمت گرفته تا هتل های قیمت مناسب تر.

9.از آنجایی که پالم با قیمت اصلی توسط یک پل به هم وصل شده است، نمی توان آن را تنها یک جزیره عادی خواند. جزیره پالم 8 امین شگفتی دنیاست و در آن جاذبه های زیادی نهادینه شده است، از دیدنی های جزیره پالم : هتل آتلانتیک، هتل های ساحلی جمیرا، هتل ترامپ، منطقه پیاده روی مدرن، مسجد جمیرا، بوتیک های بسیار زیبا و مدرن، کریک دبی، ساحل عمومی جمیرا و... 

10. برای اینکه جزیره پالم دبی ظاهر طبیعی و زیبای ساحلی خود را حفظ کند، بیش از 32 میلیون متر مکعب ماسه در ساخت جزیره استفاده شد. ماسه های جزیره از کف اقیانوس به جزیره آورده شد.

جدا از امکانات مختلف موجود در جزیره پالم دبی، زیبا ترین شب های زنده دبی را می توان در چزیره پالم جمیرا دید، شب هایی جذاب و بسیار دیدنی که در طول سفر به دبی تجربه خواهید کرد از بهترین خاطرات سفر در دبی خواهد بود.

جزیره جمیرا نخل مانند دبی را بیشتر بشناسید 
نظرات کاربران
دیدگاه