نباید ها در سفر به دبی، 13 کاری که نباید در دبی انجام داد

نباید ها در سفر به دبی، 13 کاری که نباید در دبی انجام داد

نبایدها در سفر به دبی

شما به عنوان یک توریست خارجی در سفر به هر کشوری باید با فرهنگ، قوانین و سنت های کشور میزبان آشنا باشید و آنها را دنبال کنید. فرقی نمی کند عازم سفر به دبی یا چین یا یک کشور اروپایی باشید. در هر صورت شما باید بدانید انجام چه کارهایی برای شما دردسرساز خواهد شد.در این مطلب ما شما را با 13 کاری که نباید در دبی انجام دهید آشنا خواهیم کرد تا سفر شما به یک خاطره لدت بخش و عالی تبدیل شود.

نبایدها در سفر به دبی

در ادامه شما را با لیست کارهایی آشنا خواهیم کرد که انجام دادن آن در سفر به دبی احتمالا برای شما دردسرساز خواهد شد! بنابراین اگر می خواهید مسافرتی خاطره انگیز و عالی در دبی داشته باشید، با ما همراه شوید.

نوشیدن الکل در اجتماع دبی

اگر چه در طول سفر به دبی، بار و کلاب های زیادی در سطح شهر الکل سرو می کنند، اما قانون ننوشیدن الکل در جامعه و مکان های عمومی دبی بسیار جدی و مهم است. این مساله شاید اولین و مهم ترین اخطار ما در بایدها و نبایدهای دبی محسوب شود. در حالت کلی در هر سالن و مکانی که نوشیدنی های الکلی به فروش می رسد، نوشیدن الکل در آن مجاز نیست. این بدین معناست که به همراه داشتن نوشیدنی های الکلی در کنار ساحل و نوشیدن آن هنگام پیاده روی در سواحل یا خیابان های دبی ممنوع است. اگر در طول سفر خود به دبی می خواهید از مشروبات الکلی استفاده کنید، باید به دنبال مکان های به خصوص و مجاز برای مصرف الکل در سطح شهر باشید تا ناخواسته در دبی دستگیر نشوید!

عکس گرفتن از اهالی و مردم دبی 

عکاسی و عکس گرفتن از مردم و اهالی دبی بدون کسب اجازه و رضایت از آن ها، در امارت متحده عربی یک جرم درست و حسابی محسوب می شود! این بدین معناست که عکس گرفتن از غریبه ها در دبی، برای شما مجازات و جریمه ای به همراه خواهد داشت. جریمه این جرم در دبی 500 هزار درهم و مجازات اش 6 ماه زندان است. لازم به ذکر است اگر این عکاسی بدون اجازه از یک خانم باشد، وضع بدتر خواهد بود. پس مراقب سوژه های عکاسی خود در دبی باشید تا مبادا یک عکاسی ساده سفر شما را به تجربه ای تلخ تبدیل کند!

خوردن و نوشیدن در ماه رمضان 

در طول ماه مبارک رمضان، مسلمانان دبی از اذان ظهر تا غروب آفتاب روزه می گیرند. به عنوان احترام، بیشتر رستوران ها درهای خود را می بندند و پرده ها را به پایین می کشند. نوشیدن، خوردن، جویدن آدامس و حتی کشیدن سیگار در مکان های عمومی در طول ماه مبارک رمضان اکیدا ممنوع بوده و به قدری ناپسند است که ممکن است روزه خوار را به دردسر بیاندازد. البته این قانون شامل خانم های باردار و بچه ها نمی شود. بنابراین در طول ماه مبارک رمضان در دبی همانند کشور خودمان خوردن و آشامیدن ممنوع است و نباید در مکان عمومی چیزی مصرف کنید.

خرید اجناس جعلی در دبی

در طول سفر در دبی، اگر از بازار های سنتی آن نظیر بازار ادویه و بازار طلا دیدن می کنید، هرگز از افرادی که اجناس مارک و برند را با قیمت ارزان به شما پیشنهاد می کنند خرید نکنید. آنها را رد کرده و به مسیر خود ادامه دهید. در بازار های سنتی ممکن است افرادی به شما اصرار کنند تا از ساعت و یا گوشواره ای برند با قیمتی پایین خرید کنید یا در بازار عطر و ادکلن به شما پیشنهادات وسوسه کننده ای شود. خیالتان آسوده باشد که تمامی این اجناس فیک بوده و بعد از مدتی از خرید آن پشیمان خواهید شد! همچنین ممکن است برخی از این اجناس دزدی باشد و خرید آن ها برای شما یک دردسر واقعی به دنبال بیاورد!

شایعه پراکنی در دبی

این اتفاق ممکن است به صورت کاملا ناخواسته و غیر منتظره اتفاق بیافتد اما بهتر است بدانید که پخش کردن شایعات در دبی ممنوع است، به خصوص زمانیکه شایعات به صورت آنلاین بین مردم ارسال شود. ارسال و انتقال شایعات غلط در شبکه اجتماعی در دبی مجازات سنگینی داشته و می تواند شما را به 3 سال زندان محکوم کرده و تا یک میلیون درهم جریمه نقدی کند. در مجموع، در طول سفر با تور دبی با اتفاقاتی که در شهر می گذرد کاری نداشته باشید و تنها از سفر خود و تماشای دیدنی های مشهور و پارک های دیدنی لذت ببرید.

معاشقه در خیابان های دبی

اگر چه دبی مقصدی مطلوب و ایده آلی برای گذراندن سفر ماه عسل است، اما در اماکن عمومی زوجین جوان می بایست مراقب روابط خود باشند و در خیابان عشق خود را به نمایش نگذارند. جالب است بدانید که حتی بغل کردن جنس مخالف در خیابان، بار ها و کلاب ها ممنوع است. 

توهین به اهالی و مردم دبی 

دروغ گفتن و بی احترامی به مردم دبی مانند هر شهر و کشور دیگر ممنوع است. استفاده از کلمات توهین آمیز نه تنها از نظر اخلاقی کاری اشتباه است، بلکه می تواند توریست ها را به دردسر بزرگی که حتی فکرش را نمی کنند بیاندازد. دعوا و توهین به شهروندان دبی می تواند عواقب سختی برای شما داشته باشد، بنابراین در طول سفر با تور دبی سعی کنید آرامش خود را حفظ کرده و به اهالی دبی احترام بگذارید. برای اینکه هیجان سفر خود به دبی را کامل کنید و مورد استقبال اهالی دبی قرار بگیرید، یادگیری چند کلمه پرکاربرد عربی هم ایده بسیار خوبی است.

عکس گرفتن از ماشین تصادفی، ساختمان های حکومتی، تاسیسات نظامی و غیره

برای عکاسی در دبی، لنز دوربین خود را تنها رو به جاذبه های توریستی و مکان های دیدنی دبی گرفته و عکسی خلاف قوانین دبی نگیرید. در طول سفر با تور دبی، توریست ها باید مراقب آنچه که لنز دوربینشان شکار می کند باشند. نگذارید یک عکس ساده از یک سگ، یک ساختمان حکومتی و یا تاسیسات نظامی سفر شما به دبی را خراب کند! زیرا عکاسی از این سوژه ها در دبی ممنوع است. در این شهر سوژه های بسیار جذاب تری برای عکاسی در انتظار شما خواهد بود که می توانید با آن ها خاطرات سفر خود را ثبت کنید.

اختلال در جامعه دبی 

ایجاد اختلال و آشوب در دبی مانند دیگر کشورها ممنوع است و با آن به شدت برخورد می شود. از چیز هایی که در جامعه دبی اختلال محسوب می شوند می توان به : مست کردن در اماکن عمومی، پلی کردن آهنگ با صدای بلند و رقصیدن در خیابان اشاره کرد. بنابراین در طول سفر خود به دبی  به عنوان یک توریست به قوانین احترام بگذارید و موجب اختلال در سطح شهر نشوید.

به همراه داشتن داروهای بدون نسخه

به همراه آوردن دارو به دبی کار ساده ای نیست. همراه داروی مصرفی خود باید نسخه پزشک معالج خود را نیز در کیف بگذارید. نسخه باید به زبان انگیلیسی باشد تا ماموران فرودگاه بتوانند صحت آن را تایید کنند. توریستان دبی با به همراه داشتن داروهای ممنوعه به دبی می توانند دچار دردسر و مشکلات جدی شوند. بنابر این، اگر مجبور به مصرف داروی خاصی هستید، پیش از سفر به دبی توصیه می کنیم تا نسخه پزشک خود را به سفارت دبی در ایران نشان داده و کسب تکلیف کنید تا در فرودگاه دبی مشکلی سفر شما را مختل نکند. 

مصرف مواد مخدر در دبی

طبیعی است که در شهری که مصرف داروهای پزشکی سختگیرانه کنترل می شود، کسی اجازه مصرف مواد مخدر را نیز ندارد. مصرف و حمل هرگونه مواد مخدر در دبی ممنوع بوده و مجازاتی سنگین در پی خواهد داشت. توریست ها و مسافران برای ورود به این شهر نباید هیچ گونه مواد مخدری همراه خود داشته و یا از آن ها استفاده کنند. چنین رفتاری می تواند باعث به زندان افتادن شما و دردسرهای دیگر شود.

بی احترامی به مذهب و فرهنگ دبی 

جای تعجبی نیست که به هنگام بازدید از یک کشور خارجی، بازدید کنندگان باید به مذهب و فرهنگ آن ناحیه احترام بگذارند. با این حال بسیاری از مردم عادت دارند در مکان های مختلف راجع به دین و سیاست صحبت کرده و اظهار نظر کنند. به شما توصیه می کنیم که در دبی این عادت را از خود دور کرده و از بحث های سیاسی و مذهبی حذر کنید. در طول سفر با تور دبی، به افکار، مذهب و آیین اهالی این شهر احترام گذاشته و با آن ها وارد بحث نشوید.

پوشیدن لباس های ناپسند در دبی

اگرچه قوانین  پوشش در دبی و امارات متفاوت است، اما دبی نیز قوانین به خصوص خود را درباره نوع پوشش دارد. در طول سفر با تور دبی می بایست به نحوه پوشش خود دقت کنید. اگر به بازدید نقاط قدیمی و مذهبی دبی می روید، به عنوان احترام لباسی انتخاب کنید که شانه ها و زانو هایتان را بپوشاند و یقه بسته ای داشته باشد. پوشیدن لباس استخر و مایو در کنار ساحل مجاز است، اما هنگامی که می خواهید از مساجد دبی دیدن کنید باید ساده تر و پوشیده تر لباس بپوشید. به هنگام گشت و گذار در مراکز خرید دبی نیز به شما توصیه می کنیم مانند اهالی دبی لباس بر تن کنید و  هم رنگ جامعه باشید.

نظرات کاربران
دیدگاه