اماکن تاریخی دبی

اماکن تاریخی دبی

مکان های تاریخی فرهنگی دبی که کمتری کسی آنها را می شناسد

دبی به مدرن و لوکس بوئن شهرت دارد و این بعث شده تا دبی تنها به شهر برج های گران قیمت و معروف دیده شود، در طول سفر با تور دبی چیز هایی فراتر از تماشای برج های سر به فلک کشیده و مراکز خرید بزرگ در انتظار شماست، دبی را باید از زاویه ای دیگر هم دید، زاویه ای که برای بیشتر توریستان نا آشناست. مکان های دیدنی تاریخی که برای برخی از همه مراکز خرید و برج های دبی هم جذاب تر هستند.

در طول  سفر با تور دبی تماشای مناطق تاریخی دبی را فراموش نکنید، اماکن دیدنی که همه از آنها غافل اند، اما آنها در دل شهری لوکس و مدرن دبی پنهان شده اند. اگر پیش از سفر به دبی این مقاله را دنبال می کنید، واقعا فرد خوش شانسی هستید چون فرصت این را دارید که علاوه بر اماکن دیدنی معروف دبی، از نادیده های این شهر نیز لذت ببرید :

دیره دبی -Dubai  Deira 

دیره یکی از قدیمی ترین مناطق دبی است که به بازارهایش (souqs) معروف است، بازار قدیمی طلا به تنهایی دارای جذابیت های زیادیست، این بازار با یک علامت بزرگ در بالای ورودی چوبی خود از مکان های متمایز در سطح شهر است. یک بازار با خیابان های باریک و شلوغ، پر است از مغازه های طلا فروشی مختلف بزرگ و کوچکی که از گذشته های دور جزو بازار هیا جذاب مخصوصا برای بانوان بوده و هست.  مغازه های طلا فروشی این بازار حتی برای آنان که نمی خواهند خرید کنند جذاب است، بی اغراق در هیچ کجای دنیا بازار طلا و جواهری ماننده بازار طلا  دبی پیدا نخواهید کرد.

علاوه بر این، دیره مهد خانه های باستانی و قدیمی دبی نیز هست، خانه های قدیمی که در گذشته خانه افراد مهم و ساکنین سطح بالای شهر بوده. این بازار قدیمی محله مدرسه قدیمی الاهدهیا، اولین مدرسه ابتدایی عمومی در دبی، نیز هست. در ماورت بازار طلا دبی، از بازار عطر و بازار اویه دبی نیز می توانید دیدن کنید.

مکان-های-تاریخی-دبی-2

بور دبی - Bur Dubai

از دیگر مکان های تاریخی دبی که در طول سفر به دبی نباید تماشای آن را از دست داد، بور دبی می باشد، بور دبی واقع در قسمت غربی دبی. بیشتر جاذبه های بور دبی در امتداد غرب بندر نهر متمرکز شده است، برخی از دیدنی های تاریخی جذاب بور دبی : منطقه تاریخی الفاهیدی و ناحیه تاریخی شینداگا

علاوه بر این، در منطقه بور دبی، یک بازار قدیمی نیز وجود دارد، این بازار واقعا دیدنی و شگفت انگیز است و می توان آن را از جاذبه های حیرت انگیز دبی خواند. این منطقه به تنهایی بازگوی داستان گذشته دبی است، داستانی که ریشه در زمان پیش از انقلاب نفت و سرمایه گذاری در دبی دارد. اگر عاشق بازدید از موزه هستید، هیچ موزه ای جذاب تر از موزه دبی از اطراق همین منطقه نخواهید دید.

به شما توصیه می کنم در طول سفر به دبی حتما از این مکان های قدیمی و خانه های قدیمی دیدن کنید. این مناطق اصلا شبیه به بافت امروزی و مدرن دبی نیستند و به همین دلیل است واقعا دیدنی و جذا�� اند. در این مناطق آنچه را که تا به حال از دبی ندیده اید و نشنیده اید را خواهید دید و با دید گسترده تر و البته درست تری دبی را نظاره گر خواهید بود.

مکان-های-تاریخی-دبی-1

چطور به دیره و بور دبی برویم ؟

بور و دیره دبی درست قسمت مخالف Dubai Creek واقع شده اند، اگر نزدیک به ایستگاه مترو هستید، بهترین و سریع ترین راه رسیدن به دیره و بور مترو است. 

اگر می خواهید هیجان سفر را بالا ببرید برای رسیدن به بور و دیره دبی از قایق های مسافربری استفاده کنید، به Dubai Creek رفته و در قسمت انتهایی شهر سوار قایق هیا مسافربری به نام “abra” شوید، سفر با این قایق های آبی تنها 5 دقیقه طول می کشد و بسیار ارزان است.

بنابراین دفعه بعد که با تور دبی  به دبی سفر می کنید، سعی کنید بخش های فرهنگی و تاریخی بیشتری از شهر را ببینید. این مناطق واقعا تجربه سفر به دبی را متفاوت و دیدگاه توریستان را نسبت به دبی تغییر می دهد.  

 
نظرات کاربران
دیدگاه