رانندگی در دبی قوانین رانندگی در دبی : نباید ها در رانندگی در دبی

رانندگی در دبی قوانین رانندگی در دبی : نباید ها در رانندگی در دبی

رانندگی در دبی و قوانین آن - آشنایی با قوانین و جرایم رانندگی در دبی  

رانندگی در دبی به دلیل وجود لوکس ترین ماشین های روز دنیا به یکی از جاذبه ها و تفریحات دبی تبدیل شده است , حتی اگر به رانندگی علاقه مند نباشید باز با این حال ماشین های لوکس و مدرن دبی شما را وسوسه می کند تا در طول سفر با تور دبی  برای 2 ساعت هم که شده ماشین رویاییتان را اجاره کنید، حق با شماست گشت و گذار در سرتاسر شهر زیبا و مدرنی چوم دبی و لذت بازدید آسان از اماکن دیدنی دبی چیزی نیست که در طول سفر با تور دبی  به آسانی بتوان از آن گذشت. البته لازم به ذکر است که درصد وقوع تصادفات در دبی بالاست, از این رو قوانین و جرایم سر سرسختانه و سنگینی برای متخلین قوانین راهنمایی و رانندگی دبی تعبیه شده است و  قوانین رانندگی دبی خیلی زود تغییر می کند و هر ساله قوانین جدیدی برای رانندگان در این شهر لوکس وضع می شود. حتی اگر این تجربه اول شما در رانندگی در دبی نیست، بیش از رانندگی حتما قوانین رانندگی دبی را حداقل یکبار چک کنید تا قافل گیر نشوید. 

قوانین و جرایم رانندگی در دبی

سن قانونی رانندگی در دبی از 18 به بالاست و همچون دیگر نقاط گواهینامه بین المللی رانندگی و یا گواهینامه از کشور مورد تایید از الزامات رانندگی محسوب می شود. علاوه بر این، دارا بودن مدرک بیمه وسیله نقلیه نیز حائز اهمیت است.

قوانین-رانندگی-در-دبی-1

تمامی خودرو ها در دبی در سمت راست خیابان حرکت می کنند. 

نشستن کودکان زیر 13 سال در صندلی جلو ممنوع است. علاوه بر این کودکان بین 4 الی 8 سال می بایست حتما در صندلی مخصوص کودک بنشینند. 

بستن کبربند ایمنی برای همه الزامی می باشد و دریافت تماس تلفن همراه تنها می بایست توسط بلوتوس خودرو صورت گیرد. 

قوانین-رانندگی-در-دبی-2

چراغ راهنمایی جدیدی برای امنیت ترام ها معرفی شده است و توجه نکردن به چراغ قرمز در چهار راه ترام جریمه ای سنگین بالغ بر 30 هزار درهم می باشد. 

برای خلوت شدن ترام ها و همچنین بالا بردن امنیت خیابان ها، ترامی مخصوص دانش آموزان نیز تعبیه شده است.

در دبی ایمنی خودرو بسیار مهم است و ایمنی خودرو بسیار سرسختانه چک می شود. تمامی خودرو های می بایست دارای مدرک ایمنی و رجیستری باشند. چک ایمنی خودرو برای خودرو های بالای 2 سال هرساله می بایست صورت گیرد. اگر می خواهید در دبی خودرو شخصی خود را رانندگی کنید، بهتر است بدانید که می بایست مدرک ایمنی موفقت و دائمی داشته باشید.

قوانین سرعت مجاز در دبی 

تابلو سرعت مجاز خودرو ها در تمامی خیابان های دبی نصب شده و مشخص است، سرعت مجاز در خیابان های اغلب بین 40 الی 80 کیلومتر در ساعت است البته سرعت مجاز بسته به خیابان و نوع محوطه متفاوت است. در اتوبان ها حداقل سرعت مجاز بین 100 الی 120 است و حداکثر 60 کیلومتر بر ساعت می باشد. در داخل شهر سرعت مجاز بین 40 الی 80 کیلومتر بر ساعت می باشد و در مناطق مسکونی سرعت مجاز 40 کیلومتر است. در کنار ساختمان ها و پارکینگ ها سرعت مجاز 25 کیلومتر بر سا��ت است.

قوانین ترافیکی و جرایم ترافیکی در دبی

سیستم نمره منفی گواهینامه در دبی نیز برقرار است. نمره منفی جرایم می تواند در کنار جرایم نقدی به متخلف داده شود. در صورت گرفتن 24 نمره منفی در طول یکسال، گواهینامه شما برای مدت حداکثر 3 ماه ضبط و توقیف می شود. لازم به ذکر است که به منطور کم کردن نمرات منفی راهی نیز وجود دارد، می توایند با شرکت در یکی از کورس های رانندگی از نمرات منفی خود بکاهید. البته این عمل تنها با دستور پلیس راهنمایی رانندگی دبی امکانپذیر می باشد. 

قوانین-رانندگی-در-دبی-3

تصادفات در دبی

هر گونه تصادفی در دبی، هرچند خیلی جزئی، می بایست به پلیس گزارش شود تا مورد بررسی قرار گیرد و در سیستم درج گردد. به قربانی تصادف برگه سبز داده می شود که به منظور تحویل به شرکت بیمه برای دریافت خسارت مورد بازبینی قرار می گیرد.

جریمه مصرف الکل در هنگام رانندگی

در دبی نیز همانند دیگر شهر های دنیا رانندگی در حال مستی و یا استفاده از مشروبات الکلی ممنوع است و اگر چه این قانون بسیار بدیهی می باشد، اما با این حال کسانی هستند که با مصرف الکل پشت فرمان می نشینند و هوس رانندگی می کنند. درجه قانونی استفاده از مشروبات الکلی به هنگام رانندگی صفر است و قانون با متخلین این قانون به شدت برخورد می کند. 

جریمه رانندگی این تخلف به 20 هزار درهم می رسد، علاوه بر این 23 نمره منفی دارد و خودرو به مدت 60 روز توقیف می شود. و این تنها مجازات نیست، متخلف به زندان تحویل داده می شود تا دادگاه درباره ایشان تصمیم گیری کند.

با این 11 کار در دبی دستگیر و زندانی خواهید شد : 

از دیگر تخلفات در دبی که باید بدانید

لینک های مفید :

سایت پلیس راهنمایی و رانندگی دبی سایتی مفید برای رانندگان محسوب می شود، مسافران تور دبی می توانند اطلاعات قوانین رانندگی را با رجوع به این وبسایت آپدیت و به روز کنند :

 http://www.dubaipolice.gov.ae/

شماره تلفن پلیس دبی : 8007777

 
نظرات کاربران
دیدگاه