همه چیز درباره سفر به دبی

رانندگی برای هر دو زنان و مردان در دبی آزاد است تنها می بایست گواهینامه بین المللی و پاسپورت خود را به همراه داشته باشید. در غیر این صورت توسط پلیس دبی دستگیر و جریمه سنگینی خواهید شد.
فاصله با ماشین از ابو دبی تا دبی تقریبا 150 کیلومتر است و اگر ترافیک سبک باشد حدودا 1 ساعت و نیم راه است. اما، این زمان ممکن است با حجم ترافیک بیشتر شود.
تقریبا همه چیز می توانید از مراکز خرید دبی خریداری کنید: مشروبات الکلی، لوازم آرایشی و بهداشتی، انواع لباس مردانه و زنانه، وسایل الکترونیکی، جواهرات و .... را می توانید در مراکز خرید بزرگ و معروف دبی پیدا کنید.
سیگار کشیدن در مکان های مخصوص اسموکین مجاز است، از سال 2008 سیگار کشیدن در مکان های عمومی سر بسته دبی ماننده، فروشگاه ها، رستوران ها، ادارات، کافه ها، لابی هتل ها و ... ممنوع شد. علاوه بر این بعد از سال 2010 سیگار کشیدن در حین رانندگی با ماشینی که مسافر زیر 12 سال دارد نیز ممنوع گردید. لازم به ذکر است که علاوه بر سیگار، دارو های درمانی نیز قوانین و محدودیت های خاص خود را در دبی دارند. پیش از سفر به دبی از لیست دارو هیا ممنوع در این شهر مطلع گردید.
پیش از سفر به دبی 3 چیز را چک کنید و از اعتبار آنها مطمئن شوید :
پاسپورد معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار
ویزای 30 روزه دبی
بیمه سفر برای بیماری اورژانسی

3 نوع ویزا دبی بدین شرح است:
ویزای توریستی : که تنها برای 30 روز اعتبار داشته و قابل تمدید می باشند.
ویزای ترانزیت : که کمتر از 4 روز اعتبار دارد ( بهترین گزینه برای سفر های کوتاه مدت است ).
ویزای ویزیتوری : که اعتبار آن می تواند 30 روزه و یا 90 روزه باشد. این نوع ویزا قابل تمدید نیستند.
اگر چه رنک جرم در دبی بسیار پایین است و به طور کلی شهری امن محسوب می شود، اما هماننده همه شهر های دنیا، دبی نیز خالی از سارق و دزد نیست. در طول سفر به دبی نیز ممکن است به طور ناگهانی کسی چیزی از شما بقاپد و در میان جمعیت ناپدید شود. از این رو، باهوش باشید و فرصت دست افراد سودجو ندهید : نکته طلایی برای پیشگیری از سرقت این است که هرگز اساس و اشیای گرانبهای خود را با خود حمل نکنید و از مدارک شناسایی مهم خود نظیر پاسپورت، کارت اعتباری، تراول چک و.. یک کپی در ایمیل خود ذخیره کنید. بهتر است برای جلوگیری از هرگونه دردسر و ناراحتی یک لیست از شماره تلفن های مهم خود تهیه کنید. اغلب هتل ها و مسافرخانه های تایلندی کمد های امانات دارند، بریا نگداری اینچنین وسایل می توانید از آنها استفاده کنید علاوه براین، حواستان به گوشی، موبایل و دیگر وسایلتان باشد، آنها را روی میز رستوران، بار و یا سبد جلوی موتور های کرایه ای نگذارید، به جای اینکار باهوش باشید و از کیف های کمری استفاده کنید. و هشدار آخر اینکه از رفتن به مکان های مشکوک و نا امن خودداری کنید.
دمای هوا در ماه June ( تیر ماه ) و ماه September (اواخر شهریور و اوایل مهر) نه تنها بسیار بالاست، بلکه بسیار شرجی هم هست. از این رو فصل تابستان برای توریستان و مسافران تور دبی، برای آنها که می خواهند از جاذبه های شهر لذت ببرند توصیه نمی کنیم، در طول این ماه ها میانگین دمای هوا 45 درجه و میانگین درجه رطوبت هوا 95 می رسد.
در طول ماه رمضان شهر دبی نیز همانند شهر های مسلمان دیگر پایبند به یک سری قوانین می شود که این قوانین تجربه سفر به دبی را متفاوت تر از همیشه می کند. در طول تمام روز تمامی رستوران ها در ماه رمضان بسته می باشند و به هنگام غروب آفتاب باز می کنند. در طول ماه رمضان، خوردن، آشامیدن و سیگار کشیدن در مکان عمومی ممنوع می باشد.
به طور کل، نوع پوشش در دبی ماننده شهر های معمول در دنیاست، در سطح شهر خانم هایی را می بینید که با تاپ، دامن یا شلوارک در رفت و آمدند، اما پوشش اغلب خانم ها در دبی ساده و پوشیده است. به شما توصیه می کنیم که در دبی لباس های کوتاه و جذب نپوشید تا هماننده اغلب مردم به نظر بیایید.
می توانید از بارها و کلاپ هاو یا هتل های بین المللی دبی که دارای لایسنس هستند مشروبات سفارش دهید، اما برای خرید مشروبات نیاز به مجوزیا لایسنس دارید. همانطور که می دانید و بدیهیست، رانندگی و خوردن مشروبات الکلی غیر قانونیست و با متخلف به شدت برخورد می شود و در هنگاه رانندگی مقدار الکل خون شما باید صفر باشد. استفاده از مشروبات الکلی در مکان های عمومی غیر قانونیست و اگر از قوانین پیروی نکنید توسط پلیس دبی زندانی خواهید شد.