آداب لباس پوشیدن در دبی: 8 نکته برای لباس پوشیدن در دبی

آداب لباس پوشیدن در دبی: 8 نکته برای لباس پوشیدن در دبی

حجاب و پوشش در دبی : نحوه لباس پوشيدن در دبی

قصد سفر به دبی را دارید ؟ قوانین و نوع پوشش در دبی شبیه به دیگر کشور های خارجی نظیر تایلند و کشور های اروپایی نیست و می بایست برای سفر به شهر لوکس خاورمیانه به نحوه لباس پوشيدن در دبي توجه کنید. در ادمه با 8 نکته از آداب نوع  پوشش و حجاب در دبی شما را همراهی خواهیم کرد تا ناخواسته درگیر پلیس و یا نیروی امنیتی دبی نشوید، با رویای دبی همراه باشید :

1. لباس پوشیدن مردان و زنان در دبی :

در اماکن عمومی دبی کاملا رسمی و مرتب و البته پوشید لباس بپوشید، توجه کنید که دبی مثل خانه یا در داخل اتاقتان در هتل نیست هر چیزی که می‌خواهید نمی توانید بپوشید.
نمونه‌هایی از مکان‌های عمومی کهبه نوع پوشش خود توجه کنید شامل تئاترها، بازارها، فروشگاه‌ها، سوپر مارکت‌ها و مناطق عمومی هتل‌ها می‌باشد.
حتی هنگامی که در ماشین خود مشغول رانندگی در یک مسیر عمومی هستید، نیز می بایست لباسی مناسب  بر تن داشته باشید. جالب است بدانید که حتی ممکن است برای ورود به در برخی ساختمان های رسمی دولتی یا دادگاهی به شما لباس ابایا داده شود تا بپوشید.

پوشش-در-دبی-0

2.  خط قرمز های لباس پوشیدن در دبی :

قوانین کلیدی را دنبال کنید.حتی شاید برخی از آنها با عادات شما کمی متفاوت باشد، اما با این حال احترام به فرهنگ مقصد میزبان  شما را از دچار شدن به هر مشکلی باز می‌دارد.
قاعده کلی پوشش در دبی این است که افراد ( زن یا مرد ) باید لباسی پوشیده از  شانه‌ها تا زانوی خود بر تن داشته باشد  و از پوشید لباس‌های چاک‌دار، و لباس‌های بدن‌نمایی که تنگ هستند یا بدنتان از آن دیده می‌شود، اجتناب کند. به طور کلی، در اماکن عمومی دبی، زنان نباید لباس بدون نباید آستین و مردان لباسی با یقه باز بر تن کنند. 
علاوه بر این،  از پوشیدن شلوارک، به خصوص شلوارک های کوتاه در دبی اجتناب کنید.
 لباس شنا را در خارج از استخر و یا منطقه ساحلی نپوشید و شلوار مناسب برای گشت و گزار در عموم شهر از زانو به پایین می باشد.
اگر می خواهید در دبی سفری آرام و به دور از مشکل داشته باشید پوششی هماننده افراد محلی دبی داشته باشید و در رعایت این نکات کوتاهی نکنید. 

پوشش-در-دبی-1

3. پوشش مردان و زنان در مساجد و اماکن مذهبی دبی 

برای ورود و بازدید از مساجد زیبای دبی قوانین زیادی وجود دارد. برای مثال، اگر غیر مسلمان هستید، ممکن است مجاز به ورد به مسجد نباشید و اگر لباس هاای باز بر تن داشته باشید ممکن است به شما لباس‌هایی داده شود تا لباس‌های خود را بپوشانید، این لباس‌های برای زنان، آبایا و برای مردان کاندورا نامیده می‌شود. برای ورود به مسجد نیز درست هماننده ایران، از شما خواسته خواهد شد که کفش‌های خود را در بیاورید.

زنان باید مو و کل بدن خود را بپوشانند و مردان نباید شلوارک یا پیراهن بدون آستین بر تن داشته باشند.

پوشش-در-دبی-2

4. لباس مناسب دبی در بار و رستوران ها

لباس‌های مناسبی برای رستوران‌ها یا بارها بپوشید – در بسیاری از رستوران های معروف دبی، به ویژه آنهایی که مشروبات الکلی سرو می‌کنند، می بایست کفش‌های پوشیده و شلوار بلند بپوشید. برای ��انوان توصیه می کنیم که در دبی از لباس‌های چاک‌دار یا تنگ استفاده نکنند، اما پوشیدن صندل اشکالی ندارد.
عموما نوع پوشش و حجاب در باشگاه‌های شبانه یا بارهای دبی آزادتر است. 
حتی اگر برای خرید به یکی از مراکز خرید پرآوازه دبی بروید، در فروشگاه ها علائمی را خواهید دید که به مشتریان پوشاندن شانه‌ها و زانوها را یادآوری می‌کنند.

5. لباس مناسب  ورزش و پیاده روی در دبی

شاید نوع پوشش در هنگام ورزش و یا به هنگام دویدن برای شما سوال باشد و ندانید چه لباسی در باشگاه بدنسازی و یا پیاده رو های دبی بپوشید. در هتل یا سالن خصوصی، لباس‌های ورزشی می توانید لباس ورزشی معمولی بپوشی، اما وقتی که از منزل خارج می سوید و در حال ورزش در اماکن عمومی هستید، می بایست شلوارک و یا شلوار پایین زانو با یک تی شرت سبک بر تن کنید. 

پوشش-در-دبی-3

6. لباس مناسب و نوع پوشش بانوان در سواحل دبی

برای شنا و پیاده روی در سواحل دبی لباس شنای مناسبی بپوشید - پوشیدن لباس بیکینی و لباس شنا در اطراف استخر یا زمانی که در ساحل هستید، مجاز است، اما در آن محدودیت‌هایی نیز وجود دارد. به هیچ عنوان با لباس شنای خود از ساحل دور نشوید ، جالب است بدانید که  اگر از روی لباس شنا، لباس پوشیده باشید و لباس شنا از داخل لباس دیده شود، مرتکب تخلف پوشیدن لباس‌های شنای خیس می‌شوید.
در حالت کلی، در سواحل عمومی دبی، پوشیدن تی‌شرت و شلوارک، ایده بهتر و امن تری برای هر توریستی از تور دبی است و برای پیاده روی پیشنهاد می کنیم تا ساحل جمیرا را که یکی از زیبا ترین سواحل پیاده روی دبی است انتخاب کنید. 

7. می خوام برم دبی چی بپوشم ؟

برا سفر به دبی چمدان خود را پر از لباس های مختلف اما غیر کاربردی نکنید به جای آن برداشتن چند چیز را فراموش نکنید : یک : چارقد و یا روسری بزرگ و یا یک ژاکت برای پوشاندن شانه،  مو و گردن  در اماکن عمومی و مذهبی دبی، دو :  شلوارهای گشادی که پاهای شما را خنک نگه می‌دارند. بلوز گشادی که بدن نما نباشد و شما را از گرمای دبی حفظ کند. 

پوشش-در-دبی-4

 8. در دبی حاضر به شنیدن هر نوع انتقادی باشید

سعی کنید تا همرنگ با اهالی دبی لباس بپوشید تا مورد انتقاد از سوی برخی افراد و یا نگهبانان دبی قرار نگیرید . این افراد به شما سعی دارند  تا در انتخاب نوع پوشش به شما کمک کنند، بهتر است آرام باشید با لبخند به پیشنهادات آنها گوش کنید و اگر نمی خواهید مورد انتقاد فردی دیگر قرار بگیرید نوع پوشش خود را عوض کنید..

پوشش-در-دبی-5
نظرات کاربران
دیدگاه