پوشش مردم دبی

پوشش مردم دبی

لباس مناسب دبی

اگر قصد سفر به دبی را دارید باید بدانید که قوانین و نوع پوشش در دبی شبیه به دیگر کشور های خارجی نظیر تایلند و کشور های اروپایی نیست و می بایست برای سفر به شهر لوکس خاورمیانه به نحوه لباس پوشيدن در دبي توجه کنید. در ادمه با 8 نکته از آداب نوع پوشش و حجاب در دبی شما را همراهی خواهیم کرد تا ناخواسته درگیر پلیس و یا نیروی امنیتی دبی نشوید. با دبی رویایی همراه باشید.  

در سفر به دبی چه لباسی بپوشیم

در اماکن عمومی دبی کاملا رسمی و پوشیده لباس بپوشید. توجه کنید که دبی مثل خانه یا اتاقتان در هتل نیست و در فضای عمومی هر چیزی که می‌خواهید نمی توانید بپوشید. از جمله مکان‌های عمومی که باید در آنجا به نوع پوشش خود توجه کنید می توان به تئاترها، بازارهای دبی، فروشگاه‌ها، سوپر مارکت‌ ها و مناطق عمومی و هتل‌ های دبی اشاره کرد. حتی در ماشین خود هنگام رانندگی در دبی در یک مسیر عمومی نیز می بایست لباسی مناسب بر تن داشته باشید. جالب است بدانید که حتی ممکن است برای ورود به برخی ساختمان های رسمی دولتی یا دادگاهی به شما لباس مناسب داده شود تا بپوشید.

قوانین پوشش در دبی

قوانین کلیدی را دنبال کنید. حتی شاید برخی از آنها با عادات شما کمی متفاوت باشد اما با این حال احترام به فرهنگ کشور میزبان مانع ایجاد مشکل برای شما میشود. قاعده کلی پوشش در دبی این است که زنان و مردان باید لباسی پوشیده از شانه‌ ها تا زانوی خود بر تن داشته باشند و از پوشیدن لباس‌ های چاک‌ دار و بدن‌ نمایی که تنگ هستند و بدن در آن دیده می‌شود اجتناب کند. به طور کلی در اماکن عمومی دبی، زنان نباید لباس بدون آستین و مردان نباید لباسی با یقه باز بر تن کنند. علاوه بر این از پوشیدن شلوارک به خصوص شلوارک های کوتاه در دبی اجتناب کنید. لباس شنا را در خارج از استخر و منطقه ساحلی نپوشید و از شلوار مناسب و یا زیر زانو برای گردش در محیط شهر استفاده کنید. اگر می خواهید در دبی سفری آرام و به دور از مشکل داشته باشید پوششی همانند افراد محلی دبی داشته باشید و در رعایت این نکات کوتاهی نکنید. 

پوشش در مساجد دبی

برای ورود و بازدید از مساجد زیبای دبی قوانین زیادی وجود دارد. برای مثال اگر غیر مسلمان هستید ممکن است مجاز به ورود به مسجد نباشید و یا اگر لباس های باز بر تن داشته باشید ممکن است به شما لباس‌ هایی داده شود تا لباس‌ های خود را بپوشانید. این لباس‌ های برای زنان، آبایا و برای مردان کاندورا نامیده می‌شود. برای ورود به مسجد نیز درست همانند ایران از شما خواسته خواهد شد که کفش‌های خود را در بیاورید.

زنان باید مو و کل بدن خود را بپوشانند و مردان نیز نباید شلوارک یا پیراهن بدون آستین بر تن داشته باشند.

پوشش در رستوران های دبی

لباس‌های مناسبی برای رستوران‌ها یا بارها بپوشید. در بسیاری از رستوران های دبی به ویژه آنهایی که مشروبات الکلی سرو می‌کنند می بایست کفش‌های پوشیده و شلوار بلند بپوشید. برای بانوان توصیه می کنیم که در دبی از لباس‌ های چاک‌ دار یا تنگ استفاده نکنند، اما پوشیدن صندل اشکالی ندارد.
عموما نوع پوشش و حجاب در باشگاه‌های شبانه یا بارهای دبی آزادتر است. حتی اگر برای خرید به یکی از مراکز خرید پرآوازه دبی بروید در فروشگاه ها علائمی را خواهید دید که به مشتریان پوشاندن شانه‌ها و زانوها را یادآوری می‌کنند.

لباس ورزشی در دبی

شاید نوع پوشش مردم دبی در هنگام ورزش و یا به هنگام دویدن برای شما سوال باشد و ندانید چه لباسی در باشگاه بدنسازی و یا پیاده رو های دبی بپوشید. در هتل یا سالن خصوصی، لباس‌های ورزشی می توانید لباس ورزشی معمولی بپوشی، اما وقتی که از منزل خارج می سوید و در حال ورزش در اماکن عمومی هستید، می بایست شلوارک و یا شلوار پایین زانو با یک تی شرت سبک بر تن کنید. 

پوشش زنان در سواحل دبی

برای شنا و پیاده روی در سواحل دبی لباس شنای مناسبی بپوشید. پوشیدن لباس بیکینی و لباس شنا در اطراف استخر یا زمانی که در ساحل هستید مجاز است اما محدودیت‌ هایی نیز وجود دارد. به هیچ عنوان با لباس شنای خود از ساحل دور نشوید. جالب است بدانید که اگر از روی لباس شنا، لباس پوشیده باشید و لباس شنا از زیر لباس دیده شود مرتکب تخلف پوشیدن لباس‌ شنای خیس می‌شوید.
در حالت کلی در سواحل عمومی دبی پوشیدن تیشرت و شلوارک ایده بهتر و امن تری برای هر توریستی از تور دبی است و برای پیاده روی پیشنهاد می کنیم که ساحل جمیرا دبی که یکی از زیبا ترین سواحل پیاده روی دبی است را انتخاب کنید. 

پوشش در دبی

برای سفر به دبی چمدان خود را پر از لباس های مختلف اما غیر کاربردی نکنید. به جای آن همراه داشتن چند مورد را فراموش نکنید. یک چارقد و یا روسری بزرگ و یا یک ژاکت برای پوشاندن شانه، مو و گردن در اماکن عمومی و مذهبی دبی همراه داشته باشید. همین طور داشتن شلوارهای گشادی که پاهای شما را خنک نگه می‌دارند و بلوز گشادی که بدن نما نباشد و شما را از گرمای دبی حفظ کند ضروری ست. 

تجربه سفر به دبی

سعی کنید تا همرنگ با اهالی دبی لباس بپوشید تا مورد انتقاد از سوی برخی افراد و یا نگهبانان دبی قرار نگیرید. این افراد سعی دارند تا در انتخاب نوع پوشش به شما کمک کنند. پس بهتر است آرام باشید و با لبخند به پیشنهادات آنها گوش کنید و اگر نمی خواهید مورد انتقاد فردی دیگر قرار بگیرید نوع پوشش خود را مناسب کنید.
نظرات کاربران
دیدگاه
از سراسر وب